Zalety marmuru naturalnego Crema Marfil

Zalety marmuru naturalnego Crema Marfil

Czy w Twoim wypadku także moment wyboru materiałów budowlanych, które staną się reprezentacyjną częścią domu lub firmy, zbliża się wielkimi krokami…?. Choć w przypadku blatów, parapetów, elementów dekoracyjnych ścian czy podłóg popularnością wciąż cieszy się klasyczny biały marmur, dziś pragniemy zaprezentować Ci marmur Crema Marfil. Oto kilka faktów o nim!

Crema Marfil – unikalny i ekskluzywny

Marmur Crema Marfil jest kamieniem naturalnym, a swój niepowtarzalny design zawdzięcza samej Matce Naturze; nie ma dwóch identycznych płytek Crema Marfil, będącymi swoimi idealnymi kopiami. Choć producenci i dystrybutorzy komponują zestawy płytek z myślą o tym, by dobrze prezentowały się wspólnie, logiczne jest, że nie będą one tworzyć regularnych wzorów, ponieważ nie zostały wyprodukowane mechanicznie. I to stanowi jedną z większych zalet Crema Marfil, sprawiając, że wnętrze wyróżnia się kremową, pozbawioną schematyzmu formą, staje się więc w pełni unikatowe i ekskluzywne. Płytki Crema Marfil najczęściej stanowią podłogi luksusowych hoteli, gabinetów SPA czy restauracji, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zdobiły także blaty, podłogi czy schody parcel prywatnych.

Gdzie wykorzystać Crema Marfil?

Jak już wspomnieliśmy w poprzednim akapicie, Crema Marfil to marmur, który może być wykorzystany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku – w zależności od pomysłu i koncepcji jego właściciela. Ściany fasadowe i zdobienia, podjazdy, ganki i tarasy, ogrody zimowe, także klatki schodowe i przedpokoje, hole, salony, kuchnie, łazienki, balkony – jak widać, zastosowanie marmuru jest praktycznie nieograniczone. Pamiętajmy jednak, że w przypadku płytek wykorzystywanych na zewnątrz należy wybrać marmur wykończony i zakonserwowany, ale nie wypolerowy, aby zapobiec śliskości nawierzchni na przykład po deszczu. Także niewypolerowany marmur jest częstym wyborem w przypadku płytek na schody.

Jakie zalety ma marmur Crema Marfil?

Marmur jako kamień naturalny jest materiałem wytrzymałym na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz zabrudzenia, jest też surowcem trwałym, a więc jeśli już go wykorzystamy, to będzie stanowił ekskluzywne wykończenie naszych pomieszczeń na lata. Warto jednak mieć na uwadze, że chociaż Crema Marfil to materiał wysokiej jakości, podczas czyszczenia i konserwacji wymaga większej ostrożności oraz użycia delikatnych środków przeznaczonych do kamienia naturalnego. Mocno chemiczne detergenty mogą zniszczyć jego powierzchnię oraz wpłynąć na kolor i fakturę. Unikajmy więc środków zawierających amoniak oraz wybielaczy, a dzięki temu marmur kremowy cieszył będzie nasze oczy przez całe dekady.