Wytrzymałość od mórz, aż po płomienie

Wytrzymałość od mórz, aż po płomienie

Podstawą działania wielu gałęzi przemysłu są trzy filary: bezpieczeństwo, niezawodność i wytrzymałość. Takie zadanie spełniają niektóre rodzaje farb, a bezpieczeństwo zapewniają ubrania spawalnicze. Nie bez znaczenia jest profesjonalny sprzęt, który sprawdzi się w zupełnie niespodziewanych sytuacjach.

Farby epoksydowe. Wytrzymałość na przekór oceanom

Farby epoksydowe przeznaczone są do zadań specjalnych. Sprawdzą się tam, gdzie inne powłoki nie mają racji bytu. Są niezastąpione w przemyśle okrętowym. Nie straszne im ekstremalnie trudne środowisko, pełne niszczycielskich fal i morskiej soli, największego wroga metalowych konstrukcji. Cechują je również wysoka odporność na wysokie temperatury, rozpuszczalniki i inne związki chemiczne. Oprócz swojej wytrzymałości, farby nie mają też szkodliwego wpływu na środowisko naturalne. Poznaj jedne z najmocniejszych farb na rynku.

Osuszanie ścian (Wrocław). Wypożycz osuszacz i zrób to sam

Wilgoć, szczególnie ta, która powstała wskutek długotrwałego działania na powierzchnię, niszy ją, pozostawia nieprzyjemny zapach, a zawilgotniałe przedmioty są wylęgarnią niebezpiecznych dla zdrowia grzybów. Najlepszym, jeśli nie jedynym rozsądnym, rozwiązaniem w tej sytuacji jest osuszanie ścian (Wrocław). Profesjonaliści dysponujący wysoce wyspecjalizowanym sprzętem dają gwarancję, że proces osuszania zostanie przeprowadzony prawidłowo. Oprócz osuszania, eksperci zadbają również o skuteczne odgrzybianie pomieszczeń. Istnieje również możliwość wypożyczenia sprzętu. Pozwoli to na oszczędność pieniędzy. Te z pewnością przydadzą się w remoncie.

Ubrania spawalnicze. Bezpiecznie, nawet kiedy robi się gorąco

W każdej pracy na samym szczycie znajduje się troska o zdrowie i życie pracowników. Niektóre zadania wymagają szczególnej ochrony. Ubrania spawalnicze stanowią pierwszą, osobistą ochronę przed wysokimi temperaturami, z którymi spawacze mierzą się każdego dnia. Specjalny krój, bez odstających i luźnych elementów minimalizuje ryzyko zapłonu odzieży, a regulowane zapięcia rękawów zapobiegają ich samoistnemu zsuwaniu się, co jest bardzo ważne przy pracy w zasięgu obrotowych części maszyn. Mimo tego, odzież jest bardzo wygodna i nie ogranicza swobody ruchu. W kolekcji znajdują się niepalne kurtki, koszulki polo, kamizelki i komplety ubrań. Warto również podkreślić, że ubrania są antystatyczne, a niektóre serie produkowane są w Polsce. Bezpieczeństwo i higiena w pracy, nawet kiedy robi się naprawdę gorąco.