Wyjątkowa łazienka w Twoim domu!

Wyjątkowa łazienka w Twoim domu!

Obecne pokłady kreatywności projektantów nie znają granic. Wsparcie ekspertów w każdej dziedzinie jest obowiązkowe. Nie oznacza to jednak, że nie możemy w żadnym stopniu mieć wpływu na to, jak będą wyglądać pokoje w naszym mieszkaniu. Każde pomieszczenie powinno mieć swoją historię i wyjątkową atmosferę, także często zapominana i odkładana na ostatni moment łazienka.

Odejście od normy

Bez wątpienia łazienka to wyjątkowe pomieszczenie pod kątem wykończenia. Ma to oczywiście ścisły związek z wszechobecną wilgotnością. Z tego powodu w zdecydowanej większości takich pomieszczeń dominują kafle oraz kamienne blaty, chociaż w całym mieszkaniu widoczny jest parkiet oraz drewniane meble z metalowymi elementami. Glazura do łazienki także musi zostać wykonana w całkowicie inny sposób, niż w pomieszczeniach nienarażonych aż w takim stopniu na szkodliwe działanie wody. Musimy o tym pamiętać, że trzeba wykorzystać rozwiązania niepraktykowane w salonie, sypialniach, czy przedpokoju. Akurat przy okazji remontu łazienki wsparcie specjalistów to absolutny obowiązek.

Pomyśl o ociepleniu!

Chociaż w dużej mierze w łazience dominuje korzystanie z ciepłej wody, musimy pamiętać o odpowiedniej temperaturze. Powinna się ona kojarzyć z komfortem i ciepłem, a nie obowiązkiem szybkiego wskoczenia do wanny lub pod prysznic celem rozgrzania się. Dlatego też bardzo mocno należy zastanowić się nad taką inwestycją, szczególnie w momencie budowy własnego domu. Izolacje natryskowe to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań nie tylko do ocieplania łazienki, ale także innych pomieszczeń w mieszkaniu. Kiedyś do ogrzania pomieszczenia wymagany był dostęp do jedynego źródła ciepła w domu, na przykład pieca kaflowego. Na szczęście dzisiaj można zupełnie inaczej zapewnić właściwą temperaturę zarówno w łazience, jak i w innych pokojach.

Niezbędne dodatki

Oczywiście łazienka wyróżnia się największą liczbą szeroko rozumianej armatury w mieszkaniu. To właśnie tam znajdziemy wannę lub prysznic, toaletę i zlew, a w niektórych mieszkaniach także bidet i pralkę z suszarką bębnową. Nie należy jednak zapominać o takich elementach, które muszą znaleźć się w każdym pokoju. Przede wszystkim należy oddzielić je w jakiś sposób od reszty mieszkania, co w przypadku niezbędnego w łazience zachowania intymności stanowi podstawę. Dlatego też drzwi wewnętrzne muszą się tam znaleźć. Możemy dobrać ich kolor w zależności zarówno od wystroju łazienki, a także pomieszczenia po ich drugiej stronie.