Własna firma brukarska – w co się wyposażyć?

Własna firma brukarska – w co się wyposażyć?

Brukarstwo to jeden z najlepiej rozwijających się segmentów w branży budowlanej. Nic więc dziwnego, że kolejne osoby postanawiają założyć własne działalności zajmujące się układaniem kostki brukowej. Jeśli również rozważasz taką opcję, nasz dzisiejszy artykuł jest dla ciebie. Sprawdź, w co musisz zainwestować!

Ciężki sprzęt i urządzenia

Podstawą w pracy firmy brukarskiej są oczywiście odpowiednie narzędzia i sprzęt. Ich zakup wiąże się co prawda z dość dużą inwestycją, jednak jest ona konieczna, aby firma była w stanie realizować kolejne zlecenia. Co konkretnie należy kupić? Przede wszystkim zagęszczarkę, profesjonalny wózek brukarski, kątownik aluminiowy, zacieraczkę samojezdną czy listwę ręczną. Przyda się również dobrej jakości betoniarka oraz urządzenie do wyrównywania gruntu. Jest to jedynie sprzęt podstawowy, ponieważ dobrze rozwijające się przedsiębiorstwo z pewnością powinno inwestować w kolejne urządzenia, które będą usprawniać wykonywane projekty.

Odpowiednie narzędzia

Warto poświęcić chwilę na wspomniane wyżej narzędzia, które są niezbędne dla pracy brukarza. Co na pewno przyda się tobie i twoim pracownikom? Oczywiście należy zakupić wytrzymałe szpadle i grabie. Poza tym warto zainwestować w różnego rodzaju młotki, szpachelki czy miarki. Pamiętaj jednak, aby kupować jedynie dobrej jakości narzędzia. Białystok czy Warszawa – w każdym regionie znajdziesz dobrze wyposażone sklepy budowlane, w których będziesz mógł wyposażyć się we wszystkie niezbędne produkty!

Materiały budowlane

Żadna firma brukarska nie będzie w stanie realizować kolejnych zleceń bez posiadania odpowiednich materiałów budowlanych. Podstawą w tej branży jest oczywiście sama kostka brukowa, którą klienci najczęściej najpierw wybierają (wyróżnić możemy wiele jej rodzajów), a następnie firma wykonująca projekt zajmuje się jej sprowadzeniem. Pamiętaj, aby zainwestować również w odpowiedni chwytak brukarski. Poza tym potrzebny będzie ci cement i szereg innych produktów, które zakupisz w każdym sklepie budowlanym.

Pozostałe elementy techniczne

Wymienione powyżej produkty i urządzenia to oczywiście jedynie wycinek tego, w co powinien wyposażyć się każdy właściciel firmy brukarskiej. W zależności od specyfiki realizowanego zlecenia mogą być bowiem potrzebne dodatkowe produkty, takie jak np. taśmy pakowe tesa, różnego rodzaju kątowniki czy folie. Nie musisz oczywiście wszystkiego kupować od razu, jednak pamiętaj, aby przed przyjęciem nowego zlecenia zawsze sporządzić skrupulatny kosztorys i listę zakupów.