Nadaj domowi wiejski styl

Nadaj domowi wiejski styl

Ponieważ dom ma być miejscem, w którym ludzie odpoczywają i czują się komfortowo, jest to dość duży problem. Czasem potrzebne są spore zmiany. Mimo to kompletna metamorfoza przestrzeni może być zniechęcająca, nie wspominając już o kosztach. Na szczęście styl wiejski szczególnie nadaje się do oszczędnych zakupów i majsterkowania, jeśli tak zdecydujesz. Trzeba mieć tylko chęci i poświęcić temu nieco czasu. Niezależnie od tego, czy szukasz pełnoprawnego domu na wsi, czy po prostu chcesz zanurzyć się w nim, kluczowe jest zapoznanie się z głównymi elementami tego popularnego stylu wystroju.

Trzymaj się natury i dodaj namacalną teksturę ścianom

Styl wiejski ma być bardzo kojący i neutralny. Ściany są zazwyczaj białe, beżowe, kremowe lub szare. Akcenty najlepiej trzymać w uspokajających opcjach kolorystycznych występujących w naturze, takich jak błękity, zielenie i burgundy. Ostrzegamy przed szaleństwami z mocno nasyconymi kolorami, jak jaskrawożółty czy szminka czerwona. Zamiast tego trzymaj się wyciszonych tonów w wykończeniach i kolorach jajecznych. Przy remontach ścian z pewnością przyda Ci się kątownik aluminiowy, pędzle, farby i inne narzędzia. Zamiast nudnych, płaskich ścian postaw na deski i boazerie. Najlepszy to niewątpliwie dom wiejski faktycznie nawiązujący do folkloru. W rzeczywistości te projekty często mają niskie koszty. Kolejnym wspaniałym dodatkiem są belki ze sztucznego drewna. Następnie możesz również zastosować dodatkową teksturę z warstwami różnych neutralnych materiałów miękkich, takich jak poduszki i koce. Możesz zrobić fantastyczne przestrzenie życiowe.

Użyj metalu ocynkowanego, a miejsca do siedzenia zrób neutralne

Jednym z akcentów, które ludzie najbardziej kojarzą ze stylem wiejskim, jest ocynkowany metal, niezależnie od tego, czy jest częścią strategicznie rozmieszczonych bibelotów, obrazów ściennych, czy wiader/doniczek zawierających zieleń. Dla niektórych może się to wydawać zbyt wiejskie, więc nie martw się, jeśli to nie w twoim stylu. Jeśli jest to dla ciebie zbyt tradycyjne, możesz wrócić do brązowej szarości lub szczotkowanego brązu i nadal uzyskać efekt wiejskiego domu. Często ludzie używają opraw oświetleniowych do pracy w metalowych elementach. Do pracy przydadzą Ci się narzędzia Białystok. Trwałe i solidne zapewnią Ci swoją pomoc na długo. Przejdźmy do siedzisk. Siedzenie nie musi być w stylu wiejskim. Zamiast tego wybierz neutralne elementy i buduj wokół nich styl z mniejszymi akcentami. W ten sposób, jeśli twój styl zmienia się od czasu do czasu, twoje duże elementy niekoniecznie muszą.

Remontuj, aż uzyskasz zadowalający efekt

Masz stare szafki lub stół, który widziały lepsze czasy? Oprzyj się pokusie rzucenia ich, a zamiast tego weź trochę farby i nałóż kilka warstw.  Może je również zapakować i tu przydadzą ci się taśmy pakowe tesa i odesłać do renowatora starych mebli. Jednak więcej satysfakcji daje praca samodzielna. Meble łatwo pomalować. Wykonanie szafek w jednym odcieniu i wyspy w bardziej rustykalnym, neutralnym kolorze to łatwy sposób na dodanie wiejskiego akcentu do wcześniej przestarzałej przestrzeni.