Jak zwiększyć rentowność parkingów?

Jak zwiększyć rentowność parkingów?

Wydzielenie miejsca do parkowania pozwala ochronić teren przed wjazdem osób z zewnątrz, co przekłada się na większy komfort mieszkańców. Jeżeli jednak ma to dotyczyć obiektów komercyjnych - instalacja szlabanu wraz z biletomatem to szansa na dodatkowe czerpanie zysków. Jak to zrobić i jak uatrakcyjnić taki teren? Sprawdź poniżej!

Sięgnij po niezawodny szlaban

Inwestycja w szlaban ręczny pozwoli usprawnić funkcjonowanie parkingów, zwłaszcza tych komercyjnych. Z założenia taki sprzęt jest przeznaczony do intensywnej eksploatacji - w niektórych przypadkach może to być nawet 10 000 użyć w ciągu jednego dnia. To powinno w pełni wyjaśniać, dlaczego taki szlaban powinien być wykonany solidnej blachy. Z reguły producenci oferują czarną blachę, albo nierdzewny INOX.

Szlaban ręczny w wydaniu półautomatycznym może być z kolei z powodzeniem stosowany na niedużych parkingach, uniemożliwiając tym samym wjazd obcym osobom.

Wygodny i samoobsługowy biletomat upłynni ruch

Integralnym elementem takiego szlabanu jest też często biletomat, która pozwala na automatyczną samoobsługę. Podczas wjazdu urządzenia drukowany bilet dzięki wbudowanemu oprogramowaniu. Skorzystanie z takiego biletomatu pozwala na wzrost rentowności tych obiektów, na których zostały ulokowane. Warto też wspomnieć o łatwości obsługi, a także o wyeliminowaniu konieczności zatrudniania pracownika parkingu. Przekłada się to również na wyeliminowanie ryzyka pomyłek oraz ewentualnych nadużyć ze strony inkasentów. W efekcie dzięki zastosowaniu takiego urządzenia inwestorzy mogą czerpać większe zyski z eksploatacji parkingu przy jednoczesnym ograniczeniu czynnika ludzkiego w całym tym procesie.

Biletomaty można z powodzeniem zastosować w dowolnym miejscu, w którym pojawia się konieczność wydzielenia parkingu i ograniczenia ryzyka wjazdu osób z zewnątrz. Co więcej, można z powodzeniem dostosować ich wygląd do reszty otoczenia za sprawą odpowiedniego koloru. Własny system zasilania oraz niejednokrotnie panele słoneczne powodują, że urządzenie jest samowystarczalne i odporne na przerwy w dostawie prądu.

Chodnik wokół parkingu z kostki brukowej to inwestycja w elegancję

Jeżeli szlaban i biletomat mają być zamontowane na zewnątrz - warto zadbać o odpowiednią oprawę i uatrakcyjnienie przestrzeni. Dokładne układanie kostki brukowej Kielce to jeden z elementów pozwalających poprawić estetykę otoczenia. Różnorodność kolorów kostki brukowej pozwala z powodzeniem dopasować ją do reszty przestrzeni w celu zapewnienia spójnego wyglądu. Doświadczeni specjaliści są także w stanie ułożyć taką kostkę w ciekawe wzory.

Nawet kilka donic na taras z kwiatami może wpłynąć na poprawę estetyki parkingu

Idąc krok dalej - przestrzeń wokół parkingu można też dodatkowo uatrakcyjnić roślinami - sadzonymi w gruncie lub w donicach. Nie od dziś wiadomo, że taka zieleń pozwala oczyszczać powietrze oraz działa kojąco na zmysły. Ukwiecone donice na taras przyczynią się dodatkowo do podniesienia estetyki takiego parkingu czy okalającej go przestrzeni. Warto wybierać tu rośliny dopasowane do stanowiska - niektóre lepiej odnajdują się w nasłonecznionych miejscach, a inne w zacienionych.