Drewno czy glazura? Oto jest pytanie.

Drewno czy glazura? Oto jest pytanie.

Na etapie wykańczania i urządzania mieszkania bardzo często stajemy przed trudnym wyborem, na jakie materiały postawić. Możliwości jest naprawdę wiele i wszystko zależy od naszych upodobań i preferencji. Dziś zastanowimy się, czy na ścianach i podłodze lepiej położyć drewno, czy glazurę.

Stylowa i funkcjonalna łazienka

Urządzając łazienkę warto mieć na uwadze fakt, że jest to dość specyficzne pomieszczenie i panują tu trudne warunki: woda, wilgoć, a często także wysoka temperatura. Wielu ludzi nie do końca zdaje sobie z tego sprawę, decydując się na wykorzystanie w łazience boazerii i drewna. Fakt, efekt finalny jest niezwykle estetyczny i przywołuje na myśl klasyczną saunę. Mimo wszystko najlepszym rozwiązaniem będą tutaj płytki ceramiczne, które są niezwykle trwałe, odporne na wilgoć i wodę oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Pamiętaj, że glazura do łazienki może mieć kolor naturalnego drewna, zazwyczaj jednak używane są płytki w jasnych kolorach, które optycznie powiększają pomieszczenie.

Elegancka i solidna podłoga

W większości polskich mieszkań na podłogach zobaczymy klasyczne, drewniane panele. Są one estetyczne, stosunkowo tanie i proste w montażu. Na ich korzyść przemawia także fakt, że gdy chcemy nieco odświeżyć wnętrza, to nie musimy od razu zrywać całej podłogi, a jedynie wymienić te panele, które są już mocno wyeksploatowane. Alternatywą dla podłogi drewnianej są posadzki dekoracyjne. Jest to rozwiązanie bardzo reprezentatywne, oryginalne i trwałe. Posadzki są odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, a ich niebanalny design z pewnością spełni oczekiwania każdego fana eleganckich wnętrz.

Co ze ścianami?

Ściany to fundament dobrze urządzonego wnętrza. Największe znaczenie ma oczywiście kolor i z nim najczęściej wiążą się dylematy właścicieli mieszkania. Czy ściany pokryte jedynie farbą to jedyne rozwiązanie? Oczywiście, że nie. W ostatnich latach coraz większą popularność zyskuje boazeria, czyli drewniane deski przeznaczone do montażu ściennego. Do ich aplikacji najczęściej wykorzystywane są gwoździe ciesielskie lub wkręty i śruby. Boazeria dodaje wnętrzom niezwykłego klimatu, ociepla je i ożywia. W zależności od wyboru rodzaju drewna, drewniane ściany są nie tylko efektowne, ale także niezwykle trwałe.

Zarówno drewno, jak i glazura są materiałami trwałymi i estetycznymi. Ciężko wybrać faworyta, ponieważ wszystko zależy od projektu wnętrza mieszkania, preferencji właścicieli i ich możliwości finansowych.