Domy modułowe- czy warto?

Domy modułowe- czy warto?

Ciągle pojawiają się kreatywne alternatywy dla budownictwa mieszkaniowego, oferujące kupującym wiele nietypowych opcji budowy nowego domu. I chociaż różnorodność jest cudowną rzeczą, wiele terminów używanych do ich wyjaśnienia może zniechęcać. Wyrażenia takie jak domy z prefabrykatów, domy przenośne, domy modułowe, które są używane zamiennie, mogą powodować wiele zamieszania, jeśli próbujesz odróżnić różnice między nimi wszystkimi.

Czym jest dom modułowy?

Domy modułowe zazwyczaj odnoszą się do domów, które są budowane fabrycznie w „modułach” lub sekcjach, a następnie dostarczane na miejsce, gdzie moduły są montowane i trwale mocowane do fundamentów placu budowy. Po złożeniu pasuje do zwykłego domu, nabierając tego samego wyglądu tradycyjnego domu, podłączonego do zwykłych narzędzi i wyposażonego we wszystkie ważne elementy. Domy modułowe to domy z prefabrykatów. Jednak nie wszystkie prefabrykaty są modułowe. Budując nowy dom na wybrzeżu, przydadzą Ci się usługi geodezyjne trójmiasto.

Podobieństwa między prefabrykatami a domami modułowymi

Domy modułowe są podobne do domów z prefabrykatów, ponieważ one również są budowane w fabryce, dostarczane, a następnie trwale mocowane na miejscu. Domy można pomalować. Farby epoksydowe mogą Ci się przydać. Podobnie jak w przypadku zwykłych prefabrykatów, zbudowanie w fabryce nie mają niższej wartości niż konwencjonalne konstrukcje i oznacza to, że są też wydajne. Wszystkie prefabrykaty i domy modułowe są budowane z zachowaniem wyjątkowego poziomu jakości i spójności. Są również dostępne w szerokiej gamie stylów i rozmiarów, a także można je dostosować do idealnego stylu i układu. Zbudowany w fabryce dom prawdopodobnie równa się lepszej jakości, ponieważ jest budowany w kontrolowanym środowisku, w którym nie pojawią się żadne komplikacje pogodowe, i jest budowany przez doświadczonych pracowników w znanych im warunkach. Gdy dom będzie gotowy i przymocowany na swoim miejscu, nie będzie możliwości dowiedzenia się, że twój nowy dom został zbudowany w fabryce. Jedyną wskazówką mogą być dodatkowe oszczędności wynikające z niższych całkowitych kosztów, które prawdopodobnie poniosłeś. Domy budowane fabrycznie, czy to modułowe, czy prefabrykowane, gwarantują niższy koszt niż typowe konstrukcje ze względu na kontrolowane warunki pracy, możliwość hurtowego zakupu materiałów eksploatacyjnych, zmniejszone koszty podróży i minimalne odpady budowlane.

Różnice między prefabrykatami a domami modułowymi

Jak wyjaśniliśmy wcześniej, wszystkie domy modułowe są prefabrykowane, ale nie wszystkie prefabrykaty są modułowe. Kluczową różnicą jest to, że „modułowy” odnosi się do procesu prefabrykacji części domu, a następnie łączenia ich na miejscu.

Zakres domów modułowych różni się znacznie na rynku, ale teoretycznie może ucieleśniać dowolny styl lub projekt, którego sobie życzysz. Powszechnym błędnym przekonaniem jest to, że dom modułowy jest zazwyczaj mały. Budując dom w Wielkopolsce, przyda Ci się sklep budowlany Września. Warto skorzystać z ich oferty.