Dlaczego warto wybrać schody granitowe?

Dlaczego warto wybrać schody granitowe?

Schody granitowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego! W końcu jest to bardzo solidny materiał, który jest w pełni odporny na jakiekolwiek uszkodzenia i do tego doskonale się prezentuje. To właśnie sprawia, że coraz częściej to właśnie granit wybierany jest jako materiał do konstrukcji, zarówno schodów zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Warto dowiedzieć się o nim czegoś więcej, aby ostatecznie podjąć doskonałą decyzję.

Dlaczego właśnie schody granitowe?

Schody granitowe można zobaczyć obecnie w bardzo wielu domach. Dlaczego? Ponieważ charakteryzują się one doskonałymi właściwościami. Przede wszystkim są one w pełni odporne na ścieranie, oraz działanie warunków atmosferycznych. Co to oznacza? Że schody, które wykonane są z granitu, równie dobrze mogą być na zewnątrz, ponieważ niestraszne im zmienne temperatury, lód, śnieg, czy deszcz. Są one wytrzymałe i odporne, dzięki czemu nie pękają, ani nie tworzy się na nich śliska warstwa. W ten sposób są one bardzo bezpieczne. To dlatego odpowiednio wykonane schody, z całą pewnością sprawdzą się przez wiele lat.

Schody granitowe płomieniowane

Jednym ze słusznych wyborów, z całą pewnością są właśnie schody granitowe płomieniowane. Najczęściej są one stosowane właśnie na zewnątrz. Głównie dlatego, iż posiadają na sobie chropowatą powierzchnię, która sprawia, że stopnie schodów stają się całkiem antypoślizgowe, a przecież jest to niezwykle istotne zwłaszcza przy zmieniających się warunkach atmosferycznych. Dzięki temu będą one bezpieczne podczas deszczu, czy zamarzającego śniegu. Spokojnie zastosować je można pod swoim domem. Dodatkowo dzięki swojej prezencji, będą one wręcz wymarzonym dodatkiem.

Schody granitowe polerowane

Schody granitowe polerowane mają idealnie gładką powierzchnię i z racji, że są one polerowane, mogą być bardzo śliskie. To dlatego najczęściej stosowane są wewnątrz pomieszczeń. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie najważniejszą rolę odgrywają walory estetyczne, ponieważ schody polerowane, wykonane z granitu, posiadają gładką, lustrzaną powierzchnię, która odbija wszystko, ale jednocześnie jest stosunkowo śliska. To dlatego lepiej jest unikać jej, wtedy gdy planuje się wykonanie schodów na zewnątrz. Niemniej jednak na pewno takie schody polerowane docenią miłośnicy eleganckich, klasycznych rozwiązań. Ich kolor jest intensywny, co sprawia, że pasować będą one dosłownie do wszystkiego. Warto wziąć je pod uwagę, podczas meblowania i wykańczania swojego domu. Na pewno idealnie się sprawdzą.