Crema marfil – marmur Twoich marzeń

Crema marfil – marmur Twoich marzeń

Szukasz nowoczesnych rozwiązań wykończeniowych, które skradną Twoje serce i zagwarantują długowieczny, pierwszorzędny efekt godny pozazdroszczenia? Takim rozwiązaniem niewątpliwie jest marmur – ekskluzywny, idealny do holów, hotelowych lobby, lśniących łazienek, a także do wykończenia sali restauracyjnych oraz salonów Wellnes & SPA. Do domu, do pracy – dla siebie, bliskich i gości. Lecz… który z marmurów wybrać? Opcji jest całkiem sporo; dziś chętnie przedstawimy jedną z nich. Marmur crema marfil!

Marmur crema marfil – naturalnie „ciepły”

Marmur, jako skała metamorficzna, powstaje w wyniku przekształcenia się skał węglanowych (wapieni, dolomitów). To sprawia, że stanowi atrakcyjną, ale i drogą opcję wykończeniową, a crema marfil nie jest tego wyjątkiem. Charakteryzuje się typowym wyglądem tego kamienia naturalnego, jednak z dominującymi odcieniami przyjaznego, ciepłego beżu wpadającego w żółcienie. Dobrze wkomponuje się we wnętrza o sporych rozmiarach – „ciepło” crema marfil zmniejszy je optycznie i nada przyjemnego efektu odprężenia. Nic więc dziwnego, że to właśnie crema marfil jest jednym z faworytów w aranżacji domowych wnętrz łazienkowych oraz przestrzeni hotelowych, popularnością cieszy się również w przypadku prowadzenia działalności kosmetycznych, stref Wellnes & SPA na całym świecie.

Crema marfil w sklepach

Wapień to skała osadowa, która odkładała się na dnie morza przez miliony lat i przeniosła się na powierzchnię ziemi – w formacji górskiej. To sprawia, że jest marmur z niej powstały cechuje wytrzymałość, a jednocześnie prostota obróbki. Oryginalny marmur crema marfil wydobywany jest na górze El Coto, niedaleko hiszpańskiego miasta Alicante i to właśnie tam ogromne jego bloki przetwarzane są na płyty podłogowe czy płytki ścienne, często na wymiar firm zewnętrznych. W sklepach najczęściej dostępny jest w wersji „antycznej” – o drobno szlifowanej lub piaskowanej powierzchni lub całkowicie wypolerowany.

Marmur polerowany na błysk!

Ten hiszpański kamień naturalny wprowadza harmonijną, a przede wszystkim naturalną atmosferę, którą łatwo dopasować do każdego wnętrza. Jednak w wersji polerowanej szczególnie dodaje blasku, dlatego dobrze jest jego wybór skonsultować z profesjonalistą z zakresu aranżacji – by nie narażać się na efekt kiczu i przaśności. Ponadto, jak każdy marmur, i crema marfil wymaga profesjonalnego podejścia przy układaniu, dlatego i tu polecamy pracę z solidnym fachowcem. Pamiętaj też, że każda płytka może się od siebie różnić; crema marfil będzie prezentować swój indywidualny charakter w każdym pomieszczeniu mieszkalnym, nadając mu unikatowości. Jeśli właśnie tego oczekujesz – nie musisz się wahać.