Crema Marfil - elegancja w nowej odsłonie

Crema Marfil - elegancja w nowej odsłonie

Można połączyć ze sobą chłodny marmur i ciepłe kolory? Oczywiście, że tak. Najlepszym przykładem na takie połączenie jest Crema Marfil. Projektanci go uwielbiają, ponieważ dzięki niemu na salony wraca kamień. Sprawdź, co warto wiedzieć o crema marfil.

Crema Marfil - co to w zasadzie jest?

Crema Marfil to surowy i chłodny charakter kamienia, które połączone zostały z nieoczywistym, a co najważniejsze niebanalnym wzornictwem. Zachwycamy się nim nie tylko my. Crema Marfil, zapewne pod zupełnie inną nazwą, cieszył się ogromną popularnością już w średniowieczu. Dzisiaj rozwiązanie to wraca do łask.

Współcześni projektanci wnętrz pokochali ten marmur przede wszystkim za jego tajemniczość. Kiedy wydaje się, że już znaleziono wszystkie możliwości jego wykorzystania, to okazuje się, że to istnieją kolejne sposoby na użycie crema marfil przy wykończeniu domu lub mieszkania.

Nowoczesne mieszkanie z Crema Marfil

Zalety marmuru Crema Marfil dostrzegą przede wszystkim Ci, którzy uwielbiają eleganckie wnętrza utrzymane w stylu glamour. Kamień marmurowy najlepiej czuje się w otoczeniu eleganckich mebli, licznych dodatków i wielu luster. Wtedy jego blask świeci najmocniej.

Możliwości wykorzystania tego eleganckiego marmuru jest wiele. Najczęściej wykorzystywany jest do stworzenia wyjątkowych schodów. Ich monumentalny charakter sprawia, że całe wnętrze wydaje się być poważniejsze. Dodawanie odpowiednich dodatków, na przykład złotych poręczy sprawi, że będą one wyglądać iście królewsko.

Marmur Crema Marfil jest powszechnie wykorzystywany również przy produkcji kamiennych podłóg. Jej możliwości aranżacyjne są ogromne. Możesz łączyć ze sobą ponadczasowe kolory, jak biel i czerń z nowoczesnymi odcieniami złota i beżu. Całość prezentuje się doskonale!

Marmur Crema Marfil - dlaczego warto?

Za wyborem Crema Marfil przemawiają nie tylko względy estetyczne. Ten kamień pochodzący z Hiszpanii ma również istotne właściwości techniczne. Charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu nie pojawiają się na jego powierzchni zarysowania. Dodatkowo marmur Crema Marfil jest również odporny na wysokie temperatury - nie ma więc problemu z jego umieszczeniem na zewnątrz budynku. Jest to więc idealny materiał na schody oraz parapety.

Dużym atutem marmuru Crema Marfil jest również łatwość konserwacji. Stosunkowo szybko można nadać mu ponownego blasku. Wystarczy wykonać zabieg polerowania. Po wykonaniu takich prac, jego powierzchnia jest ponownie lśniąca i wygląda zupełnie jak nowa.