Co nowego w budowlance? Przegląd nowości

Co nowego w budowlance? Przegląd nowości

W naszym cyklicznym przeglądzie sprawdzamy, na jakie rzeczy warto zwrócić uwagę w branży budowlanej. Tym razem dokładnie sprawdzimy, czym są farby epoksydowe, dlaczego warto zdecydować się na osuszanie budynków oraz czym wyróżnia się ubranie spawalnicze.

Farby epoksydowe

To rodzaj farby, który znaczący różni się od dobrze nam znanych farb akrylowych. W praktyce jest to mieszanka dwuskładnikowa. Powstaje z połączenia żywicy oraz utwardzacza. Ze względu na wyjątkowy skład, farby epoksydowe są bardzo trwałe oraz odporne. Między innymi dlatego, są tak często wykorzystywane w przemyśle.

Doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie inne mieszanki mogłyby sobie nie poradzić. Dotyczy to przede wszystkim miejsc narażonych na działanie środków chemicznych, wysoką temperaturę lub uszkodzenia mechaniczne. W takich przypadkach, mieszanki akrylowe szybko zaczęłyby odpadać od pomalowanej powierzchni.

Osuszanie budynków

Pojawia się w Polsce coraz więcej firm, które oferują profesjonalne osuszanie budynków. Ich zadaniem jest odwrócenie lub przynajmniej zminimalizowanie strat związanych z zalaniem mieszkania lub domu. Taka okoliczność pojawia się dosyć często. Najczęściej jest wynikiem awarii systemu hydraulicznego. Szczególnie opłakane skutki ma ona w budynkach wielorodzinnych.

Zalanie to jednak nie jedyna okoliczność, gdy potrzebne jest osuszanie budynków. Taka potrzeba zachodzi również podczas powodzi lub przy błędzie konstrukcyjnym. Wilgoć w mieszkaniu nie tylko nieatrakcyjnie wygląda, ale może również negatywnie wpływać na wytrzymałość samego budynku. Istotny jest tutaj również czas reakcji. Im szybciej woda zostanie usunięta z lokalu, tym większe szanse na odratowanie pomieszczeń.

Ubrania spawalnicze

Spawanie to ciężka i wymagająca praca. Może być również niebezpieczna. Bezpośredni kontakt ciała z odpryskami metali może wyrządzić sporo bólu - zwłaszcza jeśli trafią one we okolice wrażliwych miejsc, takich jak dłonie. To właśnie dlatego, odpowiednie przygotowanie do tego zawodu jest więcej niż wymagane. Dotyczy to również noszonego stroju.

Nic więc dziwnego, że tak dużą popularnością cieszą się ubrania spawalnicze. Chronią one pracowników przed odpryskami kropli rozgrzanych metali oraz iskrami. Co ważne, odpowiednio dobrana odzież ogranicza także ryzyko poparzenia prądem.

Duża w tym zasługa wyjątkowych materiałów, z których powstają ubrania dla spawaczy. Są one wytrzymałe, a jednocześnie na tyle lekkie i naturalne, aby zapewniać wygodę podczas wykonywanej pracy - niezależnie od warunków.