Budujesz magazyn? O tym nie możesz zapomnieć!

Budujesz magazyn? O tym nie możesz zapomnieć!

Jesteś na etapie planowania budowy magazynu dla swojej firmy i zastanawiasz się, o jakich elementach nie możesz zapomnieć? Takie przedsięwzięcie wymaga odpowiedniego przygotowania, ponieważ bez tego, inwestycja może okazać się niewystarczająca lub niespełniająca ważnych wymagań. Podpowiadamy, o czym absolutnie nie można zapomnieć na etapie planowania takiej budowy.

Wyznacz odpowiednią przestrzeń pod budowę

Pierwszym etapem planowania powinno być wyznaczenie miejsca, w którym hala magazynowa ma stanąć. Powinna być dobrze zlokalizowana i zapewniać możliwość dojazdu, nie tylko pracownikom, ale również ciężarówkom, które będą zajmowały się transportem magazynowanych produktów. W tej kwestii warto zgłosić się do specjalistów, usługi geodezyjne trójmiasto pomogą sporządzić niezbędną dokumentację oraz przygotują mapy do celów projektowych. Jest to niezbędny element, bez którego dalsze kroki nie mogą się odbyć. Oczywiście, można je zaplanować, aby proces przebiegł bardzo sprawnie, jednak przygotowanie gruntu pod budowę to bezapelacyjnie pierwszeństwo.

Zrób listę potrzebnych materiałów

Kolejnym etapem powinno być zaplanowanie tego, jakie materiały będą potrzebne do wykonania i wyposażenia magazynu. Znając jego przyszłe rozmiary oraz przeznaczenie, łatwo będzie stworzyć listę potrzebnych produktów. Dobrym rozwiązaniem będzie sklep budowlany września, gdzie w jednym miejscu można znaleźć materiały, które pomogą w budowie oraz wypełnieniu przestrzeni, na przykład płytami ceramicznymi. Warto poradzić się ekspertów, jeśli nie ma się pewności co do konieczności użycia konkretnych produktów, pozwoli to zaoszczędzić czas i pieniądze. Ważne, aby użyte materiały charakteryzowały się wysoką jakością, jeśli hala ma posłużyć lata i sprostać codziennym wyzwaniom w pracy.

Zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie

Hala magazynowa to przestrzeń gdzie każdego dnia przemieszcza się po niej wielu pracowników, maszyny, takie jak wózki widłowe, a jeśli jest na to miejsce, to również auta ciężarowe. Newralgiczne elementy konstrukcyjne takiej hali muszą być pokryte odpowiednim produktem, aby zwiększyć nie tylko bezpieczeństwo, ale również zachować w nienagannym stanie maszyny, czy narzędzia przez wiele lat. Do takiego zadania najlepiej sprawdzą się farby epoksydowe, które charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie, są wodoodporne i co równie ważne, nie reagują na czynniki chemiczne. Dzięki dwuskładnikowej formie takie farby są naprawdę trwałe, co przełoży się na długi czas użytkowania pomalowanych nią produktów.