Dom i Ogród
Własny dom czy mieszkanie w bloku?

zabudowa-balkonow-7Wiele młodych małżeństw przed decyzją o zakupie domu stoi przed wyborem: mieszkanie w bloku lub jakimś apartamentowcu czy też może własny dom z działką? Podpowiadamy co wybrać.

Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na pytanie, jakie są nasze preferencje, na czym najbardziej nam zależy. Jeśli prowadzimy aktywny tryb życia, jeśli mamy mało czasu na zajmowanie się domem i ogrodem lub po prostu tego nie lubimy, to powinniśmy postawić na budownictwo wielorodzinne. Wówczas wszelkie dodatkowe obowiązki wynikające z utrzymania dużej nieruchomości przejmie spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa. Nie będziemy też mieli na głowie wszelkich dodatkowych prac związanych z pielęgnacją ogrodu i zieleni, jak również nie będziemy musieli się martwić o takie prozaiczne z pozoru rzeczy jak ogrzewanie czy wywóz śmieci.

Jeśli jednak jesteśmy domatorami, mamy trochę wolnego czasu, lubimy prace domowe i ogrodowe to powinniśmy – pomimo potencjalnie większych kosztów zakupy – rozważyć własny dom z ogrodem. W takim przypadku budownictwo jednorodzinne będzie zdecydowanie dla nas!

——————————
źródło: www.zagrywajmy.pl

Przeczytaj także pozostałe artykuły o nieruchomościach:

About the author

Polecamy: